Eşim veteriner hekim olarak görev yapmakta. İlçede bir mekanımız ve çok yoğun bir işi var ve ilçede gitmediği hiçbir köy yok eşimin. Ücretli ücretsiz her herkesin de işini görür Elhamdülillah. Dolayısıyla herkes tarafından sevilir ve takdir görür.
 Bir gün akşamüzeri işini bitirmiş eve gelmişti eşim. Misafirlerimiz de vardı. Çoluk çocuk toplandık, tam sofraya oturacağız, kapı çaldı. Allah Allah kim ki acaba dedik, başka beklediğimiz kimsede yoktu artık. Hatta misafirlerimiz latife bile yaptılar. Ayağımızı sürüyerek gelmişiz herhalde dediler, gülüştük hep beraber. Eşim kapıyı açtı. O an her şey değişti. Tabi gülücüklerimiz de dondu kaldı yüzümüzde, gelenler POLİSlerdi. Arama yapacağız örgüt üyeliği ve darbeye teşebbüsten dediler.
 Eşim ne üyeliği ne darbesi kardeşim ben Veterinerim ne işim olur darbeyle üyelikle dedi. Arama kararı var dediler zorluk çıkarmayın. Tabii dedi eşim kanunlara karşı saygımız sonsuz arayabilirsiniz. Aradılar komple evi. Bizler misafirlerimizle ve çocuklarla donup kalmışız. Düşünün evinizde misafirleriniz var ve evinize polisler gelmiş arama yapıyor hiçbir suçunuzun ve hiçbir alakanızın olmadığı darbe gerekçesiyle.
 Aldılar götürdüler eşimi. Öylece kalakaldık misafirlerimizle. Ne diyeceksin Ne anlatacaksın ki bir suçu olsa eşimin izah edersin. Öyle değil ki eşim pırıl pırıl tertemiz. Herkesin işini görür. Gece 2 olur 3 olur çalar telefonu, 40 kilometre uzaktaki bir köyden ararlar hasta var. Bir mazeret uydurup da gitmediğini hiç görmedim. Yakıt parası bile alamadan geldiği günleri çok hatırlıyorum. Olsun derdi eşim insanlar mutlu oluyor, Allah’ın rızasını kazandık bugün, rızkı veren Rabbim derdi.
 3 çocuğum var ilk orta ve lise çağında, tam da okulların açılma arifesinde geldi bu hadise. Beni çok etkiledi. Eşimi Can yoldaşımı, sırdaşımı aldılar götürdüler suçsuz yere. Çocuklarım alışamıyor bir türlü babanın yokluğuna. Matem havası var evde her gün maalesef. Psikolojileri bozuldu çocuklarımın. Dersten okuldan koptular. Yaklaşık 4 aydır suçsuz yere yatıyor içerde eşim. Hiçbir ilgi ve alakasının olmadığı suçtan ötürü. Yapılmış bir mahkeme, ortaya konmuş bir delil, verilmiş bir ceza olmadan.
 Haftada bir cam arkasından telefonla, ayda bir de açık görüş şekliyle görüşüyoruz eşimle. Yıpranmış içerde. Yaklaşık 15-20 kilo vermiş. Düşünmekten ve cezaevi şartla
rının zorluğundan. Haklı hürriyetine kavuşacağı anı sabırsızlıkla bekliyoruz eşim ve eşim gibi nice masumların.