İzmir’in şirin bir ilçesinde sağlık sektöründe özel bir firma da yönetici olarak çalışmaktayım. Eşim İnşaat Mühendisi ve Müteahhitlik yapmaktaydı. Ta ki 15 Temmuz’a kadar. Ben ve eşim aynı zamanda Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllü olarak görev almaktaydık.
15 Temmuz Darbe Girişiminden bir müddet sonra bir sabah 6.30’da evimize gelindi. 3 saatlik didik didik edilen bir aramadan sonra her ikimizde gözaltına alındık. Ne ile suçlandığımızı bile bilmiyorduk. 4 günlük bir gözaltı, sorgu sonrası beni serbest bıraktılar. Eşim ise 7. gününde hakim karşısına çıkarılıp tutuklandı. Suçu, üyesi olduğu kuruluşun öğrencilere (Resmi prosedürler yerine getirilmiş olsa dahi) burs vermekmiş. Şu an 5 aydır eşim tutuklu.
2 çocuğum var. Babalarının karıncayı bile incitmezken ve çocuklarını da o şekilde yetiştirmeye çalışırken suçsuz yere hapiste yatması psikolojilerini iyice bozdu. Okul derslerinde gerileme oldu. Kızım ergenlik çağında. Ve onda çok baskın rahatsızlık hissediyoruz. Eşimin işleri bir anda durdu. İşleyen çarkımız durunca ödemeler birikti. Kadın başıma bu sorunların üstesinden nasıl geleceğimi de bilemiyorum.  Artık eşimin suçsuzl
uğunun ispat edilip bir an önce aramıza dönmesini bekliyoruz. Yetkililerden acilen adaleti tesis etmelerini rica ediyoruz.