Ben İzmir’de esnafım. Ticaretle 30 yıldır uğraşıyorum. Her şey 15 Temmuz’dan sonra ters gitmeye başladı. 27 yaşında olan oğlum hiç bir suçu yokken 15 Temmuz’dan bir hafta sonra bir sabah saatinde polisler tarafından gözaltına alındı. Hayalleri umutları olan biricik oğlumu 20 gün karakolda gözaltında tuttular. Oğlum yurtdışına para kaçırma suçlamasıyla tutuklandı beş aydır tutuklu.
Aradan iki ay gibi bir süre sonra da bir yardım vakfında muhasebeci olarak görev yapan damadım tutuklandı. Hem oğlumun hem de damadımın tutuklanması aile içinde büyük üzüntüye sebep oldu. Damadımın tutuklanması üzerine kızım her gün ağlıyor. Bir yaşındaki torunum ise baba şefkatinden mahrum büyüyor.
Salı günü oğlum için görüşmeye gidiyoruz. Cuma günü damadımın görüşmesine gidiyoruz. Mutlu huzurlu bir aile yaşantımız bozuldu. İşleri takip etmekte zorlanmaya başladım. Her şeyini bu vatanın evlatlarının yetişmesi için harcayan bir esnaf olarak damadımın ve oğlumun terör örgütü üyeliğinden yargılanması aile içinde büyük üzüntüye sebep oldu. Mağduriyetimizin giderilmesini bekliyoruz.