Hizmet Hareketi gönüllülerini sindirme operasyonları tüm hızıyla bir yandan devam ederken, bir yandan da yaşatılan mağduriyetlerin bilançosu çok ağır oluyor. Kıyım operasyonlarında yüz binlerce insan ekmeğinden edildi, on binlercesi de ne suç işlediğini bilmeden derdest edilip tutuklandı.
Yaşatılan mağduriyetlerden en çok etkilenenler ise hiç şüphesiz minik bedenler oluyor. Anne-babaları gözaltına alınan yada tutuklanan çocuklar ileride belki de telafisi mümkün olmayacak travmalar yaşadı, yaşamayada devam ediyor. Engelli yavruların dramını ise anlatmaya kalemin gücü yetmez. Minik bedenlerin yaşadığı büyük imtihanlar karşısında ise vicdan sahiplerinin yürekleri sızlıyor.
Sitemize yürekleri sızlatan bir mağduriyet haberi de İstanbul’dan geldi. Metin Koç’un
25 aydır Silivri Cezaevi’nde tutuklu kaldığı öğrenildi. Aylardır tutsak olan Koç’un 9 yaşında otizmli bir çocuğunun bulunduğu ve yaşatılan bu mağduriyet sürecinde engel oranının % 26’dan % 90’a çıktığı belirtildi. Özel ilgiye muhtaç engelli yavrunun aylarca babasından ayrı kaldığı için artık cezaevi ziyaretinde babası Metin Bey’i bile tanımadığı ifade edildi. Metin Koç’un tutuklanmasıyla diğer çocuğunun da psikolojik olarak çok etkilendiği ve ders başar
ısının çok düştüğü belirtiliyor.
Koç ailesi ve çocukların yapılan diz boyu yargısal keyfilik yüzünden perişan oldukları ve daha fazla mağduriyet yaşanmaması için Metin Bey’in derhal tahliye edilmesi gerekiyor.