Ülke çapında cezaevlerinde haksız ve hukuksuz bir şekilde tutsak edilen masum sayısı her geçen gün artıyor. Bunun yanında  sağlık problemi olmasına ve haklarında herhangi bir suç isnadı olmamasına rağmen tutuklanan birçok kişinin hastalığı cezaevlerindeki sağlıksız koşullar sebebiyle daha da ilerliyor.
Hasta tutukluların bu durumları görmezden gelinerek adeta ölüme sürüklenmeleri insanlık suçunun işlenmesine davetiye çıkarıyor.
Trabzon Bahçecik Cezaevi’nde yaklaşık 13 aydır tutuklu bulunan 35 yaşındaki Sevgi Sanrı’nın da cezaevindeki hasta tutuklular arasında olduğu öğrenildi. İleri derecede bel fıtığı hastalığı bulunan Sanrı’nın acil olarak fizik tedavisi görmesi gerekiyor. Tutuklu hasta Sevgi Hanım’ın cezaevinde kaldığı süre boyunca yetersiz ve sağlıksız koşullar nedeniyle bu tedavisinin yapılması imkansız gözüküyor.
Ayrıca tansiyon hastası da olduğu belirtilen Sanrı’nın bir an önce tahliye edilerek tedavisinin yapılması gerekiyor. Tedavisinin gecikmesi yada yapılmaması halinde tutuklu hasta Sevgi Sanrı’nın hayati risk taşıyabileceği belirtiliyor.