Bize Yardım Edin
Ben 60 yaşında hala tarlada çalışan, yazın sıcak kışın soğuk demeden yaşam mücadelesi veren bir anneyim. 6 çocuğum var. Köy şartlarında okutmak çok zor oldu. Hepsi sırayla ilköğretim ortaokul lise üniversite okudular. Kara sabanla sürdüğümüz tarlamızdan kazandığımızla okuttuk çocuklarımızı. Onlarda hiç bizi üzmedi Elhamdülillah. Sabah erken kalkar keçileri otlatır sonra okula giderlerdi. Okuldan gelip hemen seraya girerlerdi. Hepsi de okudu çok şükür meslek sahibi oldular. Hep öğretmen olsunlar gelsinler yakınımızda olsunlar isterdim. En küçüğüm hala gözümde büyümeyen Eminem’ e nasip oldu. Diğerleri nerde ekmeğini kazandılarsa oralara dağıldılar. Küçük kızım KPSS’yi kazanamayınca ilçede özel bir dershanede çalışmaya başladı. Yakın olduğu için çok mutlu olduk. Babasıyla hastalandığımızda ilçeye gittiğimizde bir kapımız var gideceğimiz diye mutlu olduk. Sonra kızım ilçede mebde öğretmen olan tanıdığımız birinin oğluyla evlendi.
Her şey çok güzel derken 15 Temmuz oldu. Köy insanı TV’ den izlediğimizle anlamaya çalışırken olanları duydum ki kendileri evde yokken kızımın evini polisler basmış, aramışlar bir suçlu gibi bilgisayarlarına el koymuşlar. Kızım çok yufka yürekli, hayatında kimsenin kalbini kırmamış bir insandır. O kadar da heyecanlı ki polisin aradığını duyunca şoka girmiş gibi belden aşağısı tutmamış, ayakta duramamış. Polisler evlerini aramaya gece on bir de gelmiş, onları ev sahibi aramış, 2 saat uzaklıkta kayınvalidesinde yaz tatilinde idiler. Hemen yola çıktılar, ifade verdiler, damadımı bir hafta gözaltında tuttular ve şartlı tahliye ettiler.
Derken bir gün yine polis zillerini çalıp imzasında bir problem olduğunu söyleyip damadımı emniyete çağırdılar ve gidince de tutukladılar. Damadımın hiçbir derneğe üyeliği de yok suçsuz yere 2,5 aydır tutuluyor. Babası kalp krizinden vefat ettiği için annesinin tek tutunduğu daldı. Onun da tutuklanması annesini çok üzdü saçları kaşları döküldü kadıncağızın. Biz ise bir taraftan damadımıza bir taraftan yalnız başına mücadele etmeye çalışan kızıma üzülüyoruz. Biri köyden inmiş çaresiz bir baba, diğeri mazlum bir kız. Emniyetteki muhatap oldukları polis size iyi bir haberim var demiş. Hayatında yalan olmayan insanlar hemen sevinmiş polisin gözünün içine bakmışlar ümitle, polis iddianame bir yıldan önce hazırlanmaz demiş bizimkiler şaşkın hiç beklemiyorlarmış böyle bir alayı kızım ağlamış.  Bebekleri olmadığı için tedavi amacıyla bankadaki biriktirdikleri paraya el koymuşlar. Kızım kredi kartı borçlarını ödemiş hesaptan. Kart ödemesi olmadan el koymuşlar ödediği paraya. Sonra da borcundan dolayı icra gelecek diye aramışlar.
Benim çocuklarım vatan millet sevgisi ile dolu, bu yaşlarına kadar kimseye zararı dokunmamış iki öğretmen. Damadım haksız yere içeride, kızım ise tek başına mücadele etmekte. Bize yardım edin, biz köyde onların haline üzülen ama elinden bir şey gelmeyen çaresiz anne babayız.