Sizin Dosyanızı Bilerek Bekletiyorlar İşleme Sokmuyorlar
 İzmir’de öğrenciyim, ailem Uşak’ta yaşıyordu 15 Temmuz öncesinde. Olaylar başladığında İzmir’de yaz okulundaydım. Babama yakalama kararı çıktı, memlekete gittiler. Tüm ailemiz bir anda dağıldı. Sonrasında avukatın yazılı açıklamalarıyla yakalama kararı geri alınmış ama yakalama kararının çıktığı süre zarfı içinde babamın banka hesaplarına bloke koyulmuş. Aynı bankada bir miktar parası var ve kredi kartı borcu var. Bunlar için otomatik ödeme talimatı vardı hesaba bloke koyulunca paraya ulaşamadık banka otomatik ödeme talimatını da gerçekleştirmemiş. Bankadaki paraya ulaşamadığımız gibi üzerine aynı bankanın kredi kartı borcuyla karşı karşıya kaldık.
 Bunlar olurken Uşak’ta evde kirada oturuyor ailem, 600 lira kiralık bir evde kalıyorlar gelir yok ama gider çok. Haksız suçlamalar yüzünden ailemizde anneme babamdan boşanması gerektiğini söylüyorlar. Rahatsızlığımdan dolayı hastaneye gittim, bana sigortamızın bittiğini ücretli muayene olabileceğimi söylediler. Öğrencilerin ücretsiz muayene olması gerektiğini söylediğim halde böyle bir şey olmadığını söylediler. Bir muayene için 30 lira istediler. Maddi olarak zaten anne babamızın çalışma durumu yok, kendi gelirim için hem okuyor hem de çalışıyorum. Bu kadar mağduriyet içinde sağlık için bile yardımcı olacak bir kurum yoktu.
 Geliri olmayan vatandaşların gelir testi yaptırmaları gerekiyormuş. Sağlık hizmetlerinden dolayı babam gelir testi için dosya verdiği kuruma hala neden yürürlüğe girmediğini sorduğunda ise sizin dosyanızı bilerek bekletiyorlar işleme sokmuyorlar cevabını aldı. Bir an önce mağduriyetlerimizin giderilmesini istiyoruz…