Bu hizmeti üniversitede tanıdım.. Sağolsun hizmet ehli arkadaşlarım bana insanlığımı, insanın yaratılış gayesinin ne olduğunu, neden bu dünyaya geldiğimizi tekrar hatırlattılar. Hizmetin içinde kardeşliği vatan sevgisini muhabbeti insani değerlerin ne demek olduğunu ne olursa olsun insan olduğu için kıymet ifade ettiği gibi bilmemiz gereken herşeyi hezimette gördüm ve yaşadım. Şimdi kedime soruyorum bu sahabe gibi yaşayan karıncaya dahi basmaktan hicap eden insanlara nasıl terörist denir… Kendini bilmez munafıklığın zirvesini yaşayan o tiyatro gecesinden dahi haberi olmayan insanları karalamak için yapılan bir oyun olduğunu elbet biliyorduk ama munafiklikta bu kadar zirveleşeceklerini sanırım kimse tahmin etmedi…
İlk önce eşim alındı, 1 yıla yakın cezaevinde kaldı ardından mahkeme yaşandı ve 7 yıl hapis verdiler. Bu arada benim ile alakalı yakalama çıktı iki çocuğundan büyük olanı ablama bırakmak zorunda kaldım ufak olan kızımı yanıma aldım, evet annesiz kalan evladıma bu durumu anlatmak o kadar zor oldu ki Allah kimseye yaşatmasın..
Memlekette tanıdıklarımız bizi çoktan hain ilan etmişler bile. Hiç birşeye üzülmem sadece anam babam haksız yere bize bu etiketi yapıştırmaları üzerine çok strese girdiler, izah edemediler ve bu yaşadıkları streslerden dolayı rahatsız olan anamı kaybettik. Yakalamam olduğu için kabrine memlekete gidemedim uzaktan gözyaşı ve dua etmekten başka elimden bişey gelmiyordu. Ardından 6 ay sonra babam beyin kanaması geçirerek hayata veda etti onun kabrinede gidemedim o kadar büyük bir imtihandan geçiyorduk ki kalpteki iman olmassa insanın dayanabilmesi hakikaten çok zor… Ama cennet ucuz değil cehennem dahi lüzumsuz değildi. Kaderde bize bu rol biçilmişti… Sabretmekten başka elimizden birşey gelmiyordu. İnşaallah bu karanlığın ve kışın ardından yaşanacak baharı bekliyoruz umutla..
Allah herkese sabır versin kimi dinlesek herkesin bir şekilde imtihanı var kimimizin ağır kimimizin farklı şekilde imtihanı geçiyor önemli olan bu gelen musibetlere karşı göstereceğimiz tavır önemli.
Rabbim en yakın zamanda özgürlüğe ve sevdiklerinize kavuştursun bizleri.