Hem Annemin Hem Babamın Cenazesine Gidemedim
Geldiğimiz noktada kendime sormadan edemiyorum. Bu sahabe misali yaşayan, karıncaya dahi basmaktan hicap eden insanlara nasıl terörist denir? Kendini bilmez münafıklığın zirvesini yaşayan o tiyatro gecesinden dahi haberi olmayan insanları karalamak için yapılan bir oyun olduğunu elbet biliyorduk ama münafıklıkta bu kadar zirveleşeceklerini sanırım kimse tahmin etmedi.
İlk önce eşim alındı, 1 yıla yakın cezaevinde kaldı ardından mahkeme kararı ile 7 yıl hapis cezası verildi. Bu arada benim ile alakalı yakalama kararı çıktı. Çocuklarımı düşünerek teslim olmadım. İki çocuğumdan büyük olanı ablama bırakmak zorunda kaldım ufak olan kızımı yanıma aldım. Evet annesiz kalan evladıma bu durumu anlatmak o kadar zor oldu ki Allah kimseye yaşatmasın.
Memlekette tanıdıklarımız bizi çoktan hain ilan etmişler bile. Hiçbir şeye üzülmedim sadece anam babam haksız yere bize bu etiketi yapıştırmaları yüzünden çok strese girdiler. Onların bu üzüntüsü çok zoruma gitti ve bu yaşadıkları streslerden dolayı rahatsız olan annemi kaybettim. Yakalamam olduğu için kabrine memlekete bile gidemedim. Uzaktan gözyaşı ve dua etmekten başka elimden bir şey gelmiyordu. Ardından 6 ay sonra babam beyin kanaması geçirerek hayata veda etti yine onun kabrine de gidemedim. O kadar büyük bir imtihandan geçiyorduk ki kalpteki iman olmasa insanın dayanabilmesi hakikaten çok zor. Ama cennet ucuz değil cehennem dahi lüzumsuz değildi. Kaderde bize bu rol biçilmişti. Sabretmekten başka elimizden bir şey gelmiyordu. İnşallah bu karanlığın ve kışın ardından yaşanacak baharı bekliyoruz umutla.
Allah herkese sabır versin kimi dinlesek herkesin bir şekilde imtihanı var. Kimimizin ağır kimimizin farklı şekilde imtihanı geçiyor. Önemli olan bu gelen musibetlere karşı göstereceğimiz tavır. Duamız Rabbim hidayetleri mümkünse hidayet etmesini, mümkünâtı yoksa tez zamanda bu zalim insanlara gücünün ve kuvvetinin büyüklüğünü göstersin. Tez zamanda Mevlâm Medreseyi Yusufiye’deki kardeşlerimizi de sevdiklerine kavuştursun inşallah.