Sitemize Tokat’tan gelen bilgilere göre Hizmet Hareketine mensubiyeti nedeniyle 22 Kasım 2017 tarihinde tutuklanan baba Ergün Özer ve anne Ayşegül Özer’in üç yaşındaki çocuklarıyla cezaevinde tutuklu bulundukları öğrenildi. Özer çiftinin yargılandıkları dava sonucunda Ergun Bey 10 yıl 1 ay, Ayşegül Hanım ise 9 yıl hüküm alarak küçük çocuklarıyla birlikte özgürlük hayalleri ertelendi.

Üç yaşındaki çocukları Ahmet İhsan ile birlikte hayatları haksız ve hukuksuzca karartılan bu ailenin yaşadığı zulme sessiz kalınmaması gerekiyor. Minik yavrunun bakacak kimsesi bulunmaması ve anne bakımına muhtaç olması nedeniyle annesiyle birlikte cezaevinde kalmak zorunda bırakıldığı ifade ediliyor. Ahmet İhsan ve benzeri durumda bulunan yüzlerce çocuğa sahip çıkılmalı.

Sokakta bulunan yavru hayvanlara bile sahip çıkıp barınacak yer bulan insanlarımızın bulunmasından mutluluk duyduğumuz günümüzde, bu çocukların ve annelerinin çığlıkla
rına da ses vermelerini ve en azından annelerinin özgürlüklerine kavuşturulması konusunu gündeme getirmeleri beklenmektedir.

https://t.co/SczD2a7GAS