15 Temmuz darbesinden sonra yaşanılan ve yaşatılan zulüm sürecinin en büyük mağdurları hiç şüphesiz kadınlar ve bebekler oluşturuyor. Halen yüzlerce bebek, anneleriyle birlikte yetersiz beslenme ve hijyenik olmayan cezaevi koşullarında tehlike altında bulunuyor. Yetkililer ise, siyasi iktidardan aldıkları cesaret ile bu durumu gizlemeye çalışıyor.
Cezaevlerinde tutsak bulunan yüzlerce bebekten biri olan Emir Asaf, annesinin verdiği ayakta kalma mücadelesinden habersiz, beton zeminde büyüyor. Babasının da başka bir cezaevinde tutuklu olduğu öğrenilen Emir Asaf bebek, aylarca güneşe hasret bir şekilde demir parmaklıklar ardında yaşama tutunmaya çalışıyor.
Anne Serap Betül’ün, yaşadığı stres ve ortam nedeniyle tutuklu bulunduğu cezaevinde ağır migren nöbetlerinin arttığı belirtildi. Kendisinin bile ayakta kalmakta zorlandığı anne Serap Hanım, ağır cezaevi koşullarında bir de bebeği Emir Asaf’a bakmak zorunda kalması kabul edilemez bir durum olarak ifade ediliyor.
Adil yargıdan bahsedilen bir yer ve zamanda  bebeğiyle birlikte tutsak edilen ve sağlık problemiyle mücadele eden anne Serap Betül Hanımı tutuksuz yargılanmak, hem vicdanen hem de yasa gereğidir…
Bir bebek daha cezaevinde büyümemesi için Emir Asaf ve hasta annenin özgürlüğüne kavuşmasını diliyoruz.
https://t.co/Bkil1tEYmo
https://twitter.com/magduriyetlertr/status/1110831212870987776?s=19