Hizmet Hareketine yönelik soruşturma ve operasyonlarla on binlerce masum insan hukuksuz bir şekilde cezaevlerinde tutulmaya devam ediliyor.

Hem anne hem de babaları tutuklu bulunan binlerce çocuk atlatılması mümkün olamayacak travmalar yaşıyor. Özellikle bizzat anne ve babasının bakımına muhtaç olan küçük ve hasta çocuklar bu süreçten en çok etkilenen kimseler oldu.

Anne ve babasının yanlarında ol(â)mamaları nedeniyle hayatını kaybeden yada kalıcı rahatsızlık yaşayan çocukları geriye döndürmek mümkün değilken, bu durumu göz önünde bulundurmayan mahkemelerin, “kaçma şüphesi” gerekçesini suistimal ederek, anne ve babalarını tutuklu olarak yargılamaya devam ettikleri görülüyor.

Antalya L+ Tipi Cezaevinde anne ve babası tutuklu bulunan 1 yaşındaki Mustafa Yağız’ın SMA tip 1 hastası olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz Nisan ayında yoğun bakımda yaşama mücadelesi veren küçük  Mustafa’nın anne ve babasına ihtiyacı olduğu ancak tutuklu oldukları için yanında bulunamadıkları belirtiliyor.

Mustafa Yağız’ın özellikle annesine çok ihtiyacı olduğu, tutuklu anne Ayşe Didem Ertane’nin bebeğinin tedavisinde başında olabilmesi için özgürlüğüne kavuşturulması gerekiyor.

Anne Ayşe Didem Hanım’ın tutuksuz yargılanmasını sağlayarak, bebeği Mustafa’yı yaşama döndürelim….