Ben, 20 yılı aşkın MEB’de öğretmen olarak çalışan bu milletin bir vatandaşıyım. Hayatım boyunca bu ülkeye ve milletime en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştım. Mesleğim boyunca bu ülkenin çocuklarını hep kendi evladım olarak bildim ve onları en güzel şekilde yetiştirmek için gece gündüz çalıştım. Görev yaptığım ülkemin her köşesinde insan ayrımı yapmadan herkese eşit ve hakkı olduğu eğitimi eksiksiz vermeye gayret gösterdim. Bu mesleği seçerken düşündüğüm tek şey vardı, bu ülkeye elimden geldiğince doğru, dürüst, hak yemeyen, hakkı her şeyin üstünde tutan ve insanlara insan olarak değerlendiren öğrenciler yetiştirmekti. Elimden geldiğince bu düsturlar içerisinde hayatıma devam ettim.
Ülkemde yaşanan 15 Temmuz olayları herkesi üzdüğü gibi beni de bir eğitimci olarak kahretti. Canım vatanım ve milletim bu olayları hak etmedi. Bu olayın üzüntüsü ile yaşarken bize daha da üzen ve kahreden bir olayla karşılaştık. Beni ve eşimi açığa aldılar. Gerekçe ise Aktif Eğitimsen sendikasına üye olmamızmış. Benimde üye olduğum bu sendikayı bu söyledikleri örgütün bir sendikası olduğunu ileri sürerek eşimle beni bu yüzden açığa aldılar.
Evet, sormak istiyorum sizlere bu sendikanın açılmasına kim izin verdi? Tabi ki devlet yetkilileri ve Milli Eğitim Bakanlığının bilgisi dahilinde olan bir sivil toplum kuruluşudur. Evet bu olayın hemen arkasından Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan 25 bin insan açığa alınıyor. Bu olayı araştırdım; açığa alınan bu insanlar üstelik tecrübeli ve mesleğinde kariyer sahibi olan insanlardan oluşuyor. Daha da ilginç olanı bu sendikaya üye olanlar açığa alınıyor. Nasıl oluyor da bu insanları bu olayla ilişkilendiriliyor anlam veremedim.
Eşim ve ben artık çok sevdiğimiz mesleğimizden maalesef hiç bir olayla alakamız olmamasına rağmen uzak bırakıldık. Biraz daha zaman geçtikten sonra eşimi ve beni ihraç ettiler. Evet inanın bu olaylar karşısında çok üzülüyor ve kahroluyorsunuz. Hayatınız boyunca hiç bir suça karışmamışsınız ama şimdi bir terör örgütüne üye olmaktan mesleğinizden oluyorsunuz ve çıkarılan OHAL kanununa göre bir daha mesleğe dönemeyeceksiniz. Evet hayatınız bir kabus oluyor ve ne yapacağınızı kime ne anlatacağınızı bilemiyorsunuz.İnsanların bakışları size ve ailenize değişiyor.
 Ayrıca 10 yıllığına kredi çekip ev aldım; 5 yılını ödedim, 5 yılı kaldı. Ben ve eşim meslekten olduk. Bir kahvehaneye işçi olarak çalışmaya başladım. En azından ailemin iaşesini karşılayayım. Ama maddi olarak çok zorlanmaya başladık. Bu olaylarla mücadele ederken evime polisler geldi ve terör örgütüne üye olmaktan sizi gözaltına alıyoruz dediler. Evet insanlık adına ve adalet adına soruyorum devletin izin verdiği her şeyini devletin yetkilileri tarafından takip edilen ve düzenlenen bir sendikaya üye olmaktan göz altına alınıyorum.
 Bu mudur hukuk bu mudur adalet?  Soruyorum sizlere bugün bir sendikayı bir terör örgütü olarak ilan edenler yarın başka bir olay karşısında bir başka sendikayı terör örgütü olarak ilan etmeyeceklerin garantisini verebilirler mi? Evet 7 gün gözaltında kaldıktan sonra mahkemeye çıkarıldım ve denetimli serbestlikle serbest bırakıldım. Lütfen yaşanan zulme dur deyin.