Sensizliğe alışamadım canım babacığım. Evimizin direği, bizim rol modelimiz ahlak abidesiydin. En çok da bizim eğitimimiz için çırpınıp duruyordun. Bana oğlum sadece üniversite mezunu olmak önemli değil aynı zamanda vatan için hayırlı bir birey olman çok önemli ve ardından kararlı cümlelerle nasihatlarına devam ediyordun. Hayalim olan bilgisayar mühendisliğini kazanmıştım. O gün ne kadar mutlu olmuştuk ailece. Üniversite maddi bir külfet getirecekti, dağ gibi omuzlarına bir yük daha binecekti. Olsun yavrun vatan için hayırlı bir evlat olacaktı ya maddiyatın ne önemi vardı senin için.

Hayırlı bir evlat oldum mu bilemiyorum babacığım ama okulu son sınıfta terk etmek zorunda kaldım. Hayallerimi geleceğimi çaldılar ansızın. Bilerek karınca ezmeyecek olan biricik babamı terör örgütüne üye olduğu iddiasıyla cezaevine gönderdiler. Sen üzülme babacığım Allah her şeyi biliyor ya tek tesellimiz oldu. Mesleğine aşık öğretmen babam terörist olamaz duysun bunu dünya. Babacığım yaşantınla tattırdığın değerleri hayatım boyunca yaşayacağıma söz veriyorum. Kardeşlerime bakmak için çalışmak zorundayım kusura bakma canım babacığım üniversiteyi şimdilik bitiremedim.

Seni bekliyorum sen çıkınca hemen bitiririm babacığım sakın merak etme. Ömür boyu gururla taşıyacağın şeref madalyaları taktın babacığım. Bu arada geçen gün seni rüyamda gördüm. Beraber piknik yapıyorduk Sen küçük kardeşimle hamakta sallanıyordun:) Rüyadan hiç uyanmak istemedim işe geç kalacaktım babacığım. Kahraman babam oğlun olmakla gurur duyuyorum Ellerinden öpüyorum babacığım. Allah en kısa zamanda bizi birbirimize kavuştursun.