Küçük bir ilçenin küçük bir köyünde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim ve köy okulunda zor şartlarda okudum. Çiftçilikten kurtulmamın tek yolu okumaktı ve  çalışıp zar zor Anadolu Lisesini kazandım komşu ilçede 6 sene okudum.Anadolu lisesinde sınıfımın başarılı öğrencilerinden biriydim çok çalışıp üniversite sınavında bilgisayar mühendisliğini kazandım. Üniversite de okurken hedefim devlet kurumuna yerleşip vatanıma ve milletime hizmet etmekti. Üniversite okurken  KPSS de çalıştım ve mezun olduktan sonra çalışmaya devam ettim. 2011 yılında mühendis olarak bir kuruma atandım. 2013 yılında da akrabalarımın tavsiyesi ile eşimle evlendim, kendisi hizmet hareketinin dershanesinde çalışıyordu. Kendisi çalışmaya devam etmek istedi. Borçlarımızı ödeyebilmek için 2014 yılı yazına kadar çalıştı. O yaz da çocuğumuz oldu ve eşim oradan ayrıldı. 2016 temmuzuna kadar vatanıma ve devletime hizmet ettim ve hiçbir şekilde ceza veya uyarı almadım üstelik kurum tarafından eğitimlere gönderildim kendimi geliştirmek için.

15 temmuz lanet darbe girişiminin olduğu zaman eşimin memleketinde tatildeydim sonrasında geri gelip pazartesi işe başladım her şey normaldi. Ama bir hafta sonra işe gittiğimde bilgisayarımı açamadım ve hayret ettim görevli arkadaşı aradığımda bana müdürün  çağırdığını söyledi. Müdüre gittiğimde bana karışık bir dönemden geçtiğimizi ve yukarıdan gelen emirle bu yetkilerimin kaldırıldığını söyledi.Daha sonra baktım ki kendi müdürümün de haberi yok sorduğum da galiba eşin bu kurumlarda çalıştığı için yetkilerimin alınmış olabileceğini söyledi ben de kendisine ben evlenirken şartlarım arasında şu kurumlarda çalışmış olmasın diye bir şartım yoktu dedim ve boşayayım mı ne yapayım dedim . Müdür kendisi de güldü gülen kişi işin ilginci daha Mayıs’ta beni arayıp çocuklarım  dershanesine gidecek acaba yardımcı olabilir mi demişti ama şimdi ben ihraç oldum o hala çalışıyor.

1 ay yani eylüle kadar 1 aydan da fazla bana hiç bir iş verilmedi ve öyle işe gelip gittim defalarca ne olduğunu anlamaya çalıştım ama bana hep aynı şeyler söylendi eşinden olabilir dendi yok banka da hesabın varmış dendi. 2 eylül de işe gittiğimde resmi gazeteye baktım ve ihraç olduğumu öğrendim ve arkadaşlara dedim ki bu iş burada bitmez evime de gelirler dedim Kasım’da da evime polisler geldi Eylül’den sonra yüzlerce yere başvurdum ama ihraç olduğumu söyleyince kimse işe almadı eşim de çocuk küçük olduğu için çalışmıyordu o da başvurdu ama kurum geçmişi bu kurumlar olduğu için işe alınmadı. Şu an perişan haldeyiz evimi taşıdım  depo gibi bir yere memlekette eşim ve çocuk eşimin babasında kalıyor.
Herhangi bir gelirim yok ailemizin yardımlarıyla geçiniyoruz çocuğum babasından uzakta ve geceleri eşimin söylediğine göre baba diye ağlıyormuş. Bunların da bizi bildiğimiz tek sebebi evlendiğim kadının o kurumlarda çalışması evlilik kriterlerimi iyi ayarlayamamışım.
Keşke beyefendilere sorsaydım siz ilerde bunlarla ters düşer misiniz sıkıntı olur mu ben burada çalışmış biri ile evleniyorum diye.