Eşim veteriner olarak Tarım İlçe Müdürlüğü’nde yetkin bir makamda çalışıyordu. 17-25 Aralık sonrası hiçbir gerekçe gösterilmeden mevkisi düşürüldü. Bizim için konum önemli değildi. Her vazifede, ülkemizin neresinde olursa olsun vatana hizmet için çalışabileceğini söyleyen eşim için bir sıkıntı teşkil etmedi. Ama problemler azalacağına arttı. Çalışma arkadaşlarının tazyikleri, baskıları hiç durmadan devam etti. 15 Temmuz darbe girişimini fırsat bilen çalışma arkadaşlarının ihbarıyla (ihbar adı altında iftira edilerek) önce gözaltına alındı sonrasında tutuklandı.
Sadece çalışma arkadaşlarının beyanları esas alınarak, beyanların doğruluğu, neye ve kime göre esas alındı bilemiyorum. Ben o zaman üçüncü çocuğuma hamileydim. Eşimin içeriye alınmasıyla beraber yapayalnız kaldım. Kız kardeşim bile benimle eşimin tutuklanması sonrası irtibat kurmak istemedi, eşinin memuriyetine zarar gelir endişesiyle. Yaşadığımız olaylarla eşim sadece işinden değil itibarından ve aile dahil çevremizden de olmuş, yalnızlaştırılmıştık. Tek başıma doğum yapmak zorunda kalmıştım, en ihtiyacım olduğu zamanda yanımda kimse yoktu, doğuma gittiğimde çocuklarımı bırakabileceğim bir yakınım bile yoktu. Ama ben biliyorum kullar olmasa da Rabbim benimle birlikteydi.
Daha duruşma tarihi bile belli değil. Aylardır eşim duruşmasının olacağı, akıbetimizin belli olacağı o tarihi bekliyoruz. Hiçbir avukat kendine de zarar gelir endişesiyle yardımcı olmak istemiyor. Lütfen bu konu hakkında yardım edeceğinizi umduğum sayın yetkili, lütfen bu çağrımı duyun!!!