Hizmet Hareketine yönelik soykırıma varan zulümlerden, anne babaların yanında çocuklarda nasibini fazlasıyla almış, almaya da devam ediyor.

Hizmet Hareketi mensubiyeti nedeniyle, gelir uzmanı iken haksız yere işinden edilen akabinde de yapılan soruşturma sonucu tutuklanan Ali Apak İzmir Şakran Cezaevi’ne konuldu. Haksız tutukluluğunu ispatlayacak mecra bulunmadığından, adaletin mumla bile bulunmadığı bir ortamda maalesef 9 yıl hapis cezasına hükmedildi.

Ali-Hatice Apak çiftinin, 13 yaşındaki kızlarının psikolojik ilaç kullandığı, 8 yaşındaki diğer kızlarının ise stresten kalbinin sıkıştığı öğrenildi. Ev hanımı olan Hatice Hanım’ın ise yaşadığı stres nedeniyle yapılan tahlil sonuçlarının düzelmediği ve psikolojik ilaç kullanmak durumda olduğu belirtildi.

Haksız ve hukuksuz tutuklamalar sonucu, hem bedeni hem de psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle on binlerce insanın hayatı kararmış durumda. Bu durumdan da en çok etkilenenler hiç şüphesiz geleceğimizin teminatı çocuklarımız oluyor. Küçük bedenlere kendinden büyük sorumluluklar ve ağır yükler yükleniyor. Bunun bedelini ve vebalini kimse ödeyemez.
Apak ailesine ve benzer durumdaki ailelere yapılan bu zulümlere artık bir son verilmeli.