Türkiye OHAL KHK’ları ile yaşanması güç bir ülke haline geldi. Öyle ki ekonomiden eğitime sağlıktan demokrasiye, insan haklarından basın özgürlüğüne hemen hemen tüm alanlarda dünya sıralamasında diğer ülkelerin çok çok gerisinde kaldı. Hatta son sıralarda yer almaya başladı. Ülke bu halde iken hükümetin tek derdi hala Hizmet Hareketine mensup kişileri düşüncesinden dolayı cezalandırmak.
Hapishaneler Doldu Taştı
Türkiye’de bunca sıkıntı varken hükümetin en büyük problemi ise hapishaneler. Hemen hemen her hapishanede Hizmet Hareketine mensup kişiler hak ihlallerine ve gerek fiziki  gerekse psikolojik işkenceye maruz kalıyorlar.
KHK mağdurlarının çoğu ya hapiste yada bir şekilde hapis yatıp tahliye olmuş durumda.
Hem içeride hemde tahliye olmuş dışarıda bulunan bu insanların çoğunun sağlığı geçirdiği ağır psikolojik durumlardan dolayı iyi değil. Kimisinin hapiste ilaçları verilmiyor, kiminin ise dışarıda ilaç alıp tedavi olacak parası dahi bulunmuyor.
Sonuç Ölüm
Bu baskı ve zulme daha fazla dayanamayan bedenler maalesef intiharı seçiyor. Bazısı da psikolojik olarak dayanabiliyor fakat vücutları bu zulme dayanamayarak değişik ölümcül hastalıklara yakalanıyor.
Gökşin Öz Bursa’da başarılı bir fizik öğretmeni iken ihraç edilen bu mağdurlardan sadece biri. KHK ile ihraç olduktan sonra iş bulamayan ve çevresinde kabul görmeyen Öz, yaşadığı bu hukuksuzluklar ve haksızlıklardan kaynaklı aşırı stres sonucu kansere yakalandı. Tüm KHK mağdurları gibi ona da bir yudum su çok görüldü ve ağaç kabuğu yesin denildi. Geçtiğimiz Nisan ayında kanserden dolayı hayata veda eden Gökşin Öz artık aramızda değil.
Bu zulüm devam ettikçe bu hukuksuz düzenin son mağduru da olmayacak gibi.
https://t.co/Oe3zeacOgC
https://twitter.com/magduriyettr1/status/1122737229980422144?s=19