Hizmet Hareketine mensubiyeti nedeniyle, akrabaları tarafından ihbar edilerek 8.5 aylık hamileyken gözaltına alınan 34 yaşındaki gıda mühendisi Fatma Urungu, ilk gözaltı sonrası adli kontrolle serbest kaldı. Eşi kimya öğretmeni Ersin Urungu ise daha sonraki bir tarihte yapılan polis uygulaması esnasında yakalanarak tutuklandı.
Dünya tatlısı bebeği Betül dünyaya geldikten bir süre sonra Ramazan ayının ilk günü, hakkında verilen tutuklama kararı sonrası Adana Emniyetince Fatma Hanım tekrar gözaltına alındı. Ramazanın ilk günü olması nedeniyle oruca niyetlenmek için nezarethanede su isteyen Urungu’ya görevlilerin su vermedikleri iddia edildi. Bir kaç defa istedikten sonra su verilmeyince Urunga’nın ilk orucuna susuz niyetlendiği belirtildi.
Fatma Urungu daha sonra tutuklanıp eşi Ersin Urungu’nun tutuklu bulunduğu cezaevine gönderildi. Bir hafta sonra ise bebeği Betül’ün annesinin yanına beton zeminlere gitmek zorunda kaldı.
6 ve 8 yaşındaki çocukları ise babaannenin yanında perişan bir vaziyette bırakılan binlerce masum insandan biri Fatma Hanım.
Bir insana, Ramazan ayında bile su vermeyenler, belkide sevabını alacakları düşüncesiyle oruç tutarak bu günahlarının silineceğini düşünüyorlardır.
Menkıbe olarak anlatılan, ayakkabısıyla susamış köpeğe verdiği su nedeniyle cennete gittiği rivayet edilen hayat kadını misallerinin anlatıldığı ülkemizde, Kerbela’da ki zalimlerin su vermedikleri Ehli beyt günleri devletimizin karanlık dehlizlerinde yaşanıyor.
https://t.co/sQSoA5I4fx
https://twitter.com/magduriyettr1/status/1127123148355330048?s=19