Hizmet Hareketine mensup insanlara özellikle kamuda; zulmü en fazla yaptıklarını ispat edenlerin, sosyal medyada küfür ve hakaret edenlerin, basın yoluyla yada “adliye” de en aşağılık, en akla ziyan iftira, yalan beyanda bulunanların, ödüllendirildiği başka bir dönem, başka bir ülke, özellikle de “Müslüman” olduğunu iddia eden bir topluluk gösterilemez.

“Adliye” salonlarında emirle karar verilen, hukukun kırıntısını bile uygulayanların, ya sürgüne ya da en kısa zamanda zindana gönderildiği, hamile kadınların ise doğumhane kapısında beklenerek yeni doğmuş bebeğiyle tutuklandığı, soykırıma maruz kalıp, en yakınları, komşuları, arkadaşları tarafından mahalle baskısına uğrayarak ülkesini terkederken, Ege’nin, Meriç’in soğuk sularında hayatını kaybeden bebeklerin, çocukların, anne babaların hayatını kaybettikleri bir “Müslüman Ülke!” Türkiye.

Bütün bunlar olurken, kendilerine, insan, anne, baba, kardeş, mu’min, hemşeri, akraba olarak görenlerin, “aman bana dokunmasınlar, bana ne, hak ediyorlar, masumsa ortaya çıkar… ” şeklinde zulme sessiz kalarak, her türlü destekleyerek bu sürece ortak bir ülke Türkiye.
5275 sayılı Kanunun, 16/4 maddesine göre; “Hapis cezası, gebe olan veya doğurduğu tarihten itibaren altı ayı geçmemiş kadınlar hakkında geri bırakılır” 5275 sayılı Kanunun 16. Maddesine göre, yukarıdaki hüküm, “tutuklular” içinde uygulanır.
5275 sayılı Kanun’un 16/4 ve 116. Maddeleri birlikte değerlendirildiğinde, hamile kadınların ve bebeği 6 ayı geçmemiş annelerin tutuklanması iç hukuka göre mümkün değilken, yüzlerce hamile ve yeni doğum yapmış anne, “hukuk” rafa kaldırılarak tutuklandı.
Bu kez zulmün adresi Uşak oldu. 3 yaşında küçük oğlu bulunan ve ikinci bebeğinin doğumu için Uşak Özel Öztan Hastanesi’nde yatan Elif Yeniceli isimli annenin gözaltına alınması nedeniyle başında erkek polislerin beklediği öğrenildi.Kaçma şüphesi olmayan, bir kadına yapılan bu baskının nedeni anlaşılamadı.
Yukarıda açıklanan yasal hükümlerde açıkça belirtilmiş olmasına rağmen, kaçma şüphesiyle doğuma girecek annenin başında polislerin bekletilmesi açık bir şekil de yasaların ihlal edilmesi nedeniyle suçtur. Hem ahlâken, hem vicdanen hem de kanunen suçtur.
Bu suçu işleyenler, talimat verenler mutlaka ama mutlaka hukuk önünde hesap vereceklerinden şüphe duymasınlar.
Elif anneyi ve doğacak bebeğini rahat bırakın.  Sizlerin anneleri, kız kardeşleri, teyze, halaları yok mu. Sizden, vicdan, ahlak, insanlık beklemiyoruz artık, göreviniz gereği kanunları uygulayın yeter.
 https://twitter.com/gergerliogluof/status/1187754649257992192?s=20
https://t.co/RVe2WKKp64
https://twitter.com/MSTanrikulu/status/1187772837664296960?s=19