Herkesin bir hayali vardır.. Önce üniversite daha sonra çalışabileceğiniz bir işiniz olsun istersiniz. Üniversiteyi bitirdikten sonra sınavda istediğim puanı alamamamın verdiği hüzün ile askere gittim. Askerlik dönüşü hem tekrar sınavlara hazırlanıyor hem de iş arıyordum. Özel bir şirkette çalışmaya başladım. Güzel bir işim vardı ve sınavlara çalışmaya da fırsatım oluyordu. Bin bir zahmet ile daha önceden nişanlandığım bayanla düğün yaptık ve evlendim.
Hayatımda her şey normal gidiyordu. İstediğim meslek olmasa da bir işim vardı. Ama evliliğimizin üzerinden fazla zaman geçmeden 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra çalıştığım şirket kapandı ve ben de işsizler ordusunda yeniden katılmış oldum. Her halde hayatta imtihanlar bitmek bilmiyor. Evim kira, düğün borçları, taksitler hepsi kabus gibi… Toparlanmalıyım diyorum kendime ve yeniden iş aramaya başlıyorum. Evet, nihayet bir iş buluyorum patronun tam aradığı eleman imişim. Ona göre ben hem üniversite mezunu hem de asgari ücretle çalışmayı kabul eden bir elemanım. Ama patronum beni işe almaktan vazgeçiyor. Sebep benim daha önce çalıştığım özel şirket OHAL nedeniyle kapandığı için.
Kusura bakmayın sizi alıp riske giremem diyor. Birçok yere cv bırakıyorum ama dönen yok maalesef. Zeytin toplamak, mandalina toplamak nasıl imiş bunları öğrendim zamanla. Boya ve badana yapmanın inceliğini öğreniyorum bütün bu sıkıntıların geçeceğini düşünerek. Sınavlara hazırlanıyorum acaba mülakatı geçebilecek puanı alabilir miyim diye düşünerek… Güzel ülkemin güzel öğrencilerine ders anlatabileceğim günleri düşünerek. Ben bir öğretmenim. Bu hukuksuzlukların son bulması için benim ve benim gibi binlerce insanın lütfen duyun sesini..