Hizmet Hareketine mensup insanlar tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen ve Türkiye’de ki hipnotize edilmiş yığınlar dışında hiç bir ülkenin inanmadığı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yüzlerce masum insan, çeşitli nedenlerle hayatını kaybetmiş, kaybetmeye de devam ediyor.
Konya’da polis memuru iken KHK ile ihraç olan ve daha sonra Isparta’da yaşayan (43)
yaşındaki Mehmet Üstündağ hakkında yüz binlerce insan aleyhinde açılan mesnetsiz soruşturmalar nedeniyle dava açıldığı ve davası devam eden Üstündağ’ın 18 Ekim 2019 Cuma günü sabah geçirdiği beyin kanaması nedeniyle vefat ettiği öğrenildi.
Mehmet Üstündağ vefatının ardından 19 Ekim 2019 Cumartesi günü memleketi olan Isparta’nın Yalvaç ilçesinde defnedildiği belirtildi.
Davası ise “Ahirete/Divana kalanlar kervanına” eklenerek, orada devam edecek terazisi şaşmaz mizanda polis memuru Mehmet Üstündağ’ın.
Zulüm, asırlar boyu el değiştirmek suretiyle hep varlığını sürdürmüştür. Pir Sultan Abdal’ın gördüğü zulümlerin hesabını soracağı “kadı”nın da zulmün parçası olduğunu görmesi/anlaması neticesinde dile getirdiği şiirinde;
Bende vekil ettim bar-ı hudamı
O da kulu gibi zulüm ede mi
Orda söyletirler bir bir adamı
Kalsın benim davam divana kalsın.
diyerek, davasını ahirete, kendisine yapılan zulmün hesabını sorması içinde Rabbine iltica etmiş bir mazlumun içinden geçen duyguları anlatan bu dizelerdeki hisler bugünde aynen ve “katmerli” bir şekilde yaşanmakta ülkemizde.
Mehmet Üstündağ’a rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.