Cumhuriyet ilan edildikten sonra günümüze kadar geçen sürede ülkemiz onca badireler atlattı, onca yıkım süreçleri, darbe süreçleri yaşandı, ancak belli yaşın üzerindeki insanlarında canlı şahitliklerinde böylesine bir süreç hiç yaşanmadı.
Osmanlı’nın çöküşü ve akabinde yıkılması sonrası âdeta hastaneye dönen ülkemiz, yeninden diriliş hamleleriyle, özellikle de batı medeniyetlerine yönünü çevirerek, her yönüyle bir ulus devlet inşası başlamış ve halkın desteğiylede ciddi  mesafeler katededilmişti.
Ancak bu süreçte ki bütün kazanımlar muktedirlerce, âdeta “ekinlere dadanmış çekirge sürüsü” misali, son beş altı yılda talan edildiği görülüyor.
Temel değerler yer ile yeksan. Yanı başlarında onca zulme sessiz kalan, hatta zulmü alkışlayan büyük bir kitle haline geldi ülkemiz.
Edirne’de yaşanan olayda; Hizmet Hareketine mensubiyeti nedeniyle başlatılan soruşturmada, Tuğba Bölükoğlu isimli anneye önce ev hapsi cezası verildiği ancak daha sonra dosya savcısının değişmesiyle birlikte tekrar ifadeye çağrılan Bölükoğlu’nun  tutuklandığı öğrenildi.
Yaşanan bu hukuk katliamı sonucu anne Tuğba Hanım’ın 4 yaşındaki oğlu Osman’a küçücük yaşında travma yaşatıldığı belirtildi.
Aynı suçlamaya, farklı ceza ve farklı uygulamalar sonucunda adaletin iyice yerlere düştüğü görülüyor.
Anne Tuğba Bölükoğlu’nu tutuksuz yargılayın, küçük Osman’ın annesine ihtiyacı var. Sessiz kalmayın.
https://t.co/05nz4mmJnd
https://twitter.com/magduriyettr1/status/1143466220483678209?s=19