Ebu Cehil bugünlerde yaşasa, bu yapılanlara şahit olsa, herhalde şapka çıkartırdı. Lanetle anılan Ebu Cehil’in bile kadın ve çocuklara ilişmeyi kendine yedirmediği bir zulüm sürecinden binlerce kat zulmü yapanların Ebu Cehil’i geride bıraktığı günler beş yıldır Türkiye’de yaşanıyor.
Hizmet Hareketine mensup insanlara yönelik günümüzün muktedir zalimlerince yaşatılan işkence, hak ihlalleri vicdanları kanatmaya devam etmekte.
10 aylık Mina bebek ve ablası 10 yaşındaki  Hafsa’nın, anne babaları cezaevlerine konularak onlardan kopartılmakla yetinilmemiş, aynı zamanda anne ve babaları ayrı ayrı cezaevlerine konularak zulüm üzerine zulüm yapıldığı öğrenildi. Mina bebek ile ablası Hafsa’nın, küçük yaşlarında telafisi mümkün olmayacak bir süreç yaşadıkları belirtildi.
Anne Ayşe Gençali’nin Gebze Cezaevi’nde, baba Abdurrahim Gençali’nin ise Kandıra Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu, çocuklara bakmak zorunda bırakılan yaşlı babaanne ve dedenin ise zor şartlar altında torunlarına baktıkları ifade edildi.
Yüzlerce bebek ve çocuk zindanlarda, binlerce çocukta açık cezaevi şartlarında dışarıda nefes almakta olsalar da, bu durum , küçük bedenleri psikolojik olarak çökertmiş gözüküyor.
Bu zulme son verin. Anne Ayşe Gençali’yi çocuklarına kavuşturun. En azından anne babayı bir araya sevkederek ayda bir de olsa ailenin biraraya gelmesine imkan tanıyın. Hem bu çocuklara, hemde onlara bakmak zorunda olan yaşlı insanlara yazık.
https://t.co/lQtuqsNRra
https://twitter.com/magduriyettr1/status/1143433366764761089?s=19