Hesapta Bir Yanlışlık Var
Benim adım İbrahim. 15 yıldır dershanelerde öğretmenlik yapıyorum. 2013 yılından beri yaşadıklarımız hiçbir sosyal hukuk devletinde olmayan şeyler. Öncelikle açılışına devletin izin verdiği işyerimiz yine devlet tarafından ötekileştirilerek, düşmanlaştırılarak, yalan ve iftiralarla kapatıldı.
Anayasa Mahkemesinin kararına rağmen devletin zirvesindeki isimlerin mahkeme kararını tanımıyorum diyerek tamamen keyfi ve siyasi bir hesaplaşmadan dolayı işimden oldum. Dershane kapanmadan önce araç almak için Halkbank ve Finansbank’tan ihtiyaç kredisi çekip Bank Asya’ya aktarmıştım. Ancak yaptığım bu işlem 2016 yılı Mayıs ayında “terör örgütüne yardım” kapsamında Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dava konusu oldu. Şu anda yargılanmam devam ediyor.
Bu davadan dolayı savcılık evime tedbir koydu. Borçlarımdan dolayı evimi satmak istedim. Ağustos ayında müşteri buldum ama Salihli Tapu Müdürlüğü satışa onay vermedi. Savcılığın kararı olduğunu söyledi. Yazılı belge istedim, belge vermediler. Borçlarımı ödeyemedim. Eşimle aram bozuldu. Boşanma aşamasına geldik. Eşimden çocuklarımdan ayrı yaşamaya başladım. Yeterli param olmadığı için sonradan bulduğum iş yerinde yatmaya başladım.
26 Ekim 2016 da eve polis memurları benim için gelmiş. Eşim evde olmadığımı, ayrı yaşadığımızı söylemesi rağmen arama emri olmadan evimizi en mahrem yerine kadar aramışlar. Herhangi bir şey bulamayınca çocukların tabletlerini ve eski bozuk bir fotoğraf makinesini almışlar. Evden ayrılırken eşime “Kocan gelmezse her gün geliriz.” demişler. Eşim günlerce uyuyamadı. Psikolojisi bozuldu.
Çocuklarım okula gidemiyor. Bütün bu olanların sebebi ise öğrenebildiğim kadarıyla Afyonkarahisar’dan eski bir öğrencimin benim hakkımda şikâyetçi olması. OHAL olması ve ciddi işkence iddialarının olduğu bir ortamda gidip hakkımdaki suçlamaları öğrenemiyorum. Polise gidersem dönemeyeceğim endişesi taşıyorum. Herhangi bir devlet dairesine hatta hastaneye bile gidemiyorum.
Şu anda özgür değilim. Medyada çıkan düşmanlaştırıcı, bölücü haberlerden dolayı ciddi endişelerim var. Bütün bu olanların sebebi ise Bank Asya’ya para yatırmak ve hakkımda ne olduğunu bilmediğim bir iftara. Saygılarımla.