Canım babacığım,
Nihayet o kutlu geceyi idrak ettik. Aslında bilemiyoruz o gece miydi değil miydi ama ülkemizde bildiğin gibi Ramazanın 27. Gecesi Kadir Gecesi. Bu vesileyle senin de geçmiş Kadir geceni tebrik eder nicesine sağlıkla, huzurla ve özellikle birlikte ermemizi diliyorum.
Canım babacığım, sen anlatmıştın. Kadir gecesiyle ilgili konuları, hatırımdan çıkmıyor. Hatta Peygamber Efendimizin (SAV)  “Siz Kadir Gecesi’ni ramazanın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız.” Buyurduğunu söylemiştiniz.
Canım babacığım, biz de annemle birlikte, seninle her sene yaptığımız gibi mümkün olduğu ölçüde hadiste buyrulduğu gibi yapmaya çalıştık. Seninle paylaşmak istedim. Yarın nasip olursa bayram. Bu mektubu bayram öncesi yazıyorum. Hatırlarsın sen demiştin ki, “ Evladım! Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi’nin vakti takvime bağlı değildir, gizlidir. Bu yüzden Peygamberimizin hadisi böyledir. Hatta bazı şeylerin gizli olması içeriğinin çok kıymetli olduğundandır. Hem de onun kıymetini bildirir. Hani insanlar arasında veliler, yani Allah dostları gizlidir. Pek bilinmeyebilir. Bu yüzden güzel bir atasözümüz vardır. “her geleni Hızır bil, her geceyi kadir bil” Bu gizlilik ve saklılık Cuma gününde de vardır. Cuma günü öyle bir saat vardır ki Allah(C.C) o saatte edilen duayı kabul eder. Bu saate “saat-i icabe” denir. O saatte edilen dualar kabul olur.” Demiştiniz. Ben de Allah kabul etsin bu ramazanın cumalarında hep dua ettim. Aslında her gün duamdaydınız. Sen o duvarların ardına konulalı onca zaman onca Cuma geçti dua etmemize rağmen halen oradasın. Sen derdin ya “Dua et. Kabul edilmez zannetme. Belki vakti gelmediğinden istediğin olmuyordur.” Diye ben de eynı düşünceyle dualar ediyorum. Gerçi benim duamdan ne olacak. Ama madem Rabbim dua etmemizi emretmiş, bana düşen bu, etmeye devam edeceğim. Dediğin gibi isteğimin gerçekleşip gerçekleşmemesi önemli değil.
Canım babacığım, yarın bayram. Ahhh, nereden de yazdım bu cümleyi. Aslında daha yazacak başka başka şeyler vardı. Ama neyse ne yapalım sen de derdin ya bazen “söz buraya geldi demek ki” Evet, söz buraya geldi.
Canım babacığım, yarın bayram
Cümleye böyle başlayınca elim ayağıma dolaştı.
Evet,
Bayram yarın babacığım,
Yarın bayram babacığım,
Ne diyeyim bilemedim babacığım.
Ama yarın bayram babacığım.
Daha fazla yazamayacağım.
İnşallah yarınlar bayram babacığım.
Yarınlar bayram inşallah babacığım.
Ellerinden öpüyor, dualarını bekliyorum.
    Seni çok seven, çok özleyen oğlun; Ali’n……….